Emisioni Argument i së enjtes mbrëma u fokusua në zhvillimet e fundit politike dhe rrugën e paqartë drejt 30 qershorit. Pjesë e panelit debatues ishte gazetarja Doriana Metollari.

“Shqiptarët nuk kanë pasur një model tjetër përveçse një lideri autoritar apo një lideri diktatorial. Ka ardhur koha që politikanët të mendojnë për një standart të ri!” u shpreh Metollari.

Lidhur me protestat e vazhdueshme të opozitës, gazetarja  tha se nuk janë forma e duhur për të luftuar problemet. Sipas Metollarit, përfaqësia përbëhet nga një grup militantësh të paguar. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!