Një gazetare është diagnostikuar me kancer gjiri ndërkohë që po bënte për herë të parë mamografinë dhe i gjithë momenti po transmetohej drejtpërdrejtë në televizion.

41-vjeçarja Ali Meyer dukej e relaksuar dhe e lumtur ndërkohë që po ndante me teleshikuesit përgatitjet për një kontroll rutinë, siç ajo e mendonte, por që në fakt rezultoi një moment shokues për të.

“Kjo ishte tronditëse, mendova se po përcillja mesazh për gratë e tjera, ndërkohë që zbulova se jam vetë viktimë e kësaj sëmundjeje”,-tha ajo.

Ju pëlqen!

Ali u diagnostikua me kancer gjiri jo-invaziv në gjirin e djathtë, një nga llojet më të mbijetueshme të kësaj sëmundjeje.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.