MekuliPress ju sjell një fotolajm, ku gazeta i kushton rëndësi aeroplanit dhe kohës sa kishte qëndruar “në havaë” aeroplani, në kohën kur Esat Pasha ishte për vizitë në botën e jashtme!

Ky lajm, fatkeqësisht, ka të përbashkëta me lajmet që po lansohen edhe sot në shekullin e XXI, shkruan MekuliPress.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.