Gazetari Ridvan Berisha ka qenë shumë i komentuar pas pezullimit që i është bërë nga RTK. Por, kjo gjë nuk e ka ndaluar atë të komentojë zgjedhjen e sotme që iu bë Vjosës si presidente e vendit.

Pasi e kritikuan Vjosën për pamjen, aktivistja: Po me Ganën a nuk vepruat njëjtë?
Ai duke mos e lënë me kaq e duke përdorur shprehje eksplicite, është marrë edhe me Vlora Çitakun.

Statusi i plotë:

Ju pëlqen!

Filloi koha per bethlepirje!

Vlora Çitaku e shume te tjere me mendesi otomane sot e çmojne demokracine, me vjen vertete mire, a e kane njemende kete, nuk e dij! Po te isha ne vend te opozites se dorezuar e te lodhet, te frikesuar, asnje votim s’do te kishte ndodhe, çeshtje e tyre.

Albin e Vjose, ndermarrja e perbashket kriminale e quajtur UÇK eshte ne Gjykate Speciale, edhe te tjere do te shkojne, ju mbetet te organizoni kokteje festive, ftojeni edhe degen tuaj LDK. Ju duhet t’i sherbeni votuesit tuaj barkthare, e te uritur per te ndertuar burgje, asgje tjeter, per asnjegjo tjeter nuk ju votuan! Kenaquni e fundin do ta shohim!

Lexo po ashtu:  Vuçiq u kthehet deklaratave për luftën: Konflikti i ngrirë do të thotë të presësh dikë ta nxjerrë shpatën i pari
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!