Edhe një person në Kosovë është ftuar nga Gjykata Speciale.

Gazetari i njohur, Nuhi Bytyçi, ka marrë ftesë nga Gjykata Speciale për t’u marrë në pyetje.

Siç raporton lajmi.net, Bytyçi është ftuar gjatë ditës së sotme, në cilësinë e dëshmitarit.

Ju pëlqen!

Bytyçi ka qenë gazetar në kohën e luftës së fundit në Kosovë.

Ditë më parë, në ambientet e ambasadës së Kosovës në Zvicër, Bytyçi ka bërë edhe promovimin e librit të tij, të titulluar “Libri i Luftës”.
/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!