Gazetari i njohur nga Shqipëria Andi Bushati, e ka komentuar situatën politike në Kosovë.

Ai në një postimi në Facebook, ka thënë se opozita politike në Kosovë po e përdorë si argument pandeminë për të privuar popullin nga zgjedhjet, shkruan MekuliPress.

Postimi i plotë i z. Bushati:

Ju pëlqen!

“Nuk kane asnje brenge morale per ta rrezuar nje qeveri ne kohe pandemie. Por ama e quajne normale ta perdorin ate si argument per ta privuar popullin nga zgjedhjet”

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!