Bordi i Radio Televizionit të Kosovës (RTK) ka zgjedhur të martën gazetarin e njohur, Rilind Gërvallën, drejtor të përgjithshëm të RTK-së, shkruan e pavarura, MekuliPress.

Bordi ka bërë të ditur se ai është zgjedhur në pozitën e drejtorit të kanalit shqip të RTK-së, me tetë vota “për” dhe asnjë “kundër”.

“Bordi i RTK-së me tetë vota për dhe asnjë kundër, ka miratuar rekomandimin e drejtorit të përgjithshëm të RTK-së, për emërimin e z. Rilind Gërvalla në pozitën e drejtorit të kanalit shqip të RTK-së (RTK1, 3, 4). Në mbledhjen e sotme u diskutua edhe për zhvillime të tjera në RTK”, thuhet në njoftim.

Lexo po ashtu:  Gjermania me ligj kundër qeseve plastike
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!