Gjatë tërmetit që ka tronditur vendin, stafi i Report Tv ka nxituar të largohet me shpejtësi jashtë ambienteve të saj. Një pjesë e tyre ka telefonuar familjarët. Pasi ka përfunduar kjo lëkundje stafi është kthyer sërish për të raportuar lajmin e fundit, ndërkohë që në momentet e transmetimit Live është ndjerë edhe lëkundja e dytë.

Lexo po ashtu:  'I nderuari zotëri Ramush Haradinaj', Kurti merr duartrokitje në Gllogjan
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!