Nga Aurenc Bebja 

“Le Progrès de la Côte-d’Or” ka botuar, të shtunën e 9 nëntorit 1940, në ballinë, fotografinë ekskluzive të përurimit të monumentit të Skënderbeut në Romë nga Duçja. 

Përvjetori i Marshit mbi Romë – monumenti i Skënderbeut

Ju pëlqen!

Me rastin e përvjetorit të Marshit mbi Romë, Duçja, në prani të kontit Çiano dhe qeverisë shqiptare, përuroi monumentin e heroit shqiptar Skënderbeut.

Lexo po ashtu:  Letra sekrete/ Urdhëri i Enverit: Ta godasim pa mëshirë Ballin Kombëtar. Asnjë hezitim, ndryshe ne jemi të humbur…
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!