Marreveshja u nenshkrua!

…… Gatishmeria e Kosoves per ta ndare sovranitetin e vet me Serbine mbi burimet e saj natyrore – Ujmanin.

A nenkupton kjo se qeveria e Kosoves me kete marreveshje hapi shtegun dhe filloi fazen e pare per konfederate ne mes Serbise dhe Kosoves krahas vendimit te jene pjese e minishengenit!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!