Kritiku, publicisti dhe debatuesi publik, Shkëlzen Gashi, ka thëne se ‘gjykata sot është Albin Kurti’, duke bërë me dije se ai do të vendos për zhvillimet në Kosovë dhe se vulën e jep Kurti.

Gashi ka thënë se nuk ka Vetëvendosje nëse nuk është Albin Kurti aty.

“Hiqe Albin Kurtin prej VV, nuk ka më Vetëvendosje”, ka thënë ai duke shtuar se Albin është bërë mit njëjtë si ish-presidenti Ibrahim Rugova.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.