Edhe pas 21 viteve Serbia nuk u ndeshkua të merr përgjegjësinë,për kryesit që të dalin para drejtësisë për krimet gjenocidiale ne Reçak.

Me ç’rast uroj që ne ketë ditë përkujtimi klasa politike përfaqsuesit tanë t’i thrrasin mendjes dhe të punojnë për idealet e të renve ne Reçak dhe gjithëandej nëpër Kosovë njihëri ta ngrisin zërin edhe me lartë për kryesit e krimeve.

Prandaj sot të gjithë duhet të përkulemi para sakrifices dhe heroizmit të Reçakut për bit dhe bijat e saj.

Ndoshta ju pëlqen!
Loading...

LAVDI!

Ka shkruar Hysni Gashi përcjell Mekulipress!

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!
Loading...