Kanë dalur mijëra informacione në lidhje me kamerën e ardhshme në Samsung Galaxy S11.

Tashmë dihet që do të përfshijë një sensor kamere 108MP, një kamerë periferike optike me zmadhim 5X, sensorin Time of Flight për ndjeshmërinë 3D, një aparat të ri Bright Night dhe auto-fokus laserik.

Sidoqoftë, pak ose asgjë është thënë për kamerën në Samsung Galaxy Fold 2 të ardhshëm, deri tani.

Ju pëlqen!

Duket se modeli i ri Samsung Galaxy Fold 2 me dizajnin e guaskës mund të përfshijë të njëjtën aparat fotografik si Samsung Galaxy S11.

Sipas Bloomberg, kjo pajisje e re gjithashtu supozohet të dalë në treg në shkurt, mbase në të njëjtën kohë me serinë Galaxy S11.

Nëse këto thashetheme rezultojnë të vërteta, Galaxy Fold 2 i ardhshëm mund të vijë me kamerën më të mirë në telefonat e palosshëm në vitin 2020, pasi që Moto Razr do të vijë vetëm me një kamerë fotografike 16MP. 

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.