Avokati Gafurr Elshani është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale.

Elshani është ftuar në cilësinë e dëshmitarit, njofton Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së.

Ai ishte pjesëmarrës i drejtpërdrejt në luftën çlirimtare dhe ishte njëri nga figurat e rëndësishme të Lëvizjes Popullore të Kosovës dhe Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Ju pëlqen!

Gafurr Elshani, është dizajneri i emblemës së UÇK-së dhe autor i librit Ushtria Çlirimtare e Kosovës, botuar gjatë luftës.

Ai gjithashtu është edhe këshilltar i selisë qendrore të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së.

Lexo po ashtu:  Zelensky shfaqet në rrugët e Kievit: Po organizojmë 12 korridore të reja evakuimi
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!