Konsiderohej si një vizitë e rrallë dhe shumë e rëndësishme. Por ka nisur me një gafë. Shërbimi i protokollit në presidencën turke nuk kishte parashikuar karrige për presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, e cila për disa sekonda mbeti në këmbë e hutuar, ndërsa me presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel dhe Erdogan u ulën.

Von der Leyen është ulur në divanin përballë, pranë ministrit të Jashtëm Mevlut Cavushoglu, që sipas protokollit diplomatik hyn në një rang më të ulët.

Lexo po ashtu:  “Shiko gruan, do të mësosh çfarë burri ka; shikoje burrin, do të mësosh çfarë e ka…”/ Thëniet më të Bukura të Spanjës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!