Konsiderohej si një vizitë e rrallë dhe shumë e rëndësishme. Por ka nisur me një gafë. Shërbimi i protokollit në presidencën turke nuk kishte parashikuar karrige për presidenten e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, e cila për disa sekonda mbeti në këmbë e hutuar, ndërsa me presidenti i Këshillit Evropian, Charles Michel dhe Erdogan u ulën.

Von der Leyen është ulur në divanin përballë, pranë ministrit të Jashtëm Mevlut Cavushoglu, që sipas protokollit diplomatik hyn në një rang më të ulët.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.