Kur shohim filma ndodh që përfshihemi aq shumë sa nuk i vëmë re gabimet.

Çdo ndryshim i vogël në pamjen e një karakteri ose në pozicionin e një objekti zakonisht vërehet nga një vëzhgues me sy të mprehta.

Megjithatë ka disa gabime, të cilat janë mjaft delikate.

Ju pëlqen!

Vijim ju sjellim 15 gabime të cilat ndoshta nuk i keni vërejtur më parë./tch

Image

Twilight. Pasqyrimi i kamerave

Image

Inglourious Basterds

Image

Avatar. Ku shkoi karrigia me rrota?

Image

Terminator 2: Judgement Day

Image

Terminator 2: Judgement Day

Image

The Avengers

Image

Dallas Buyers Club. Filmi u krijua në vitin në 1985, si ka mundësi që posteri i një Lamborgini është aty? Kjo veturë doli në treg në vitin 2011

Image

Titanic. A janë 2 anije?

Image

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl. Një turist në horizont!

Image

Terminator 3: Rise of the Machines

Image

Marie Antoinette. Konversa në shekullin e 18

Image

Alien

Image

The Usual Suspects

Image

Ted. Telefoni mbrapsht

Image

Gladiator. Një aeroplan nuk përkon me epokën e ngjarjeve./ Koha.net/ 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!