G4shi, reperi shqiptar i cili jeton dhe vepron në Amerikë, po ngjitet fuqishëm në skenën e muzikës botërore. Albumi i tij më i ri i titulluar “Gashi” e që përfshinë 16 këngë ishte një tjetër vulë suksesi për të.

Këtë album ai e pasoi me një video dukë shfaqet i ulur në një karrige teksa rrëfen për projektet, vështirësitë në karrierë e prejardhjen të cilën nuk harron ta potencojë gjithmonë.

Këtë video të cilën e ka shpërndarë në Instagram, ai e përcjell me një mesazh për fansat.

Ju pëlqen!

“Kurrë mos harroni nga vini”, shkruan artisti.

G4ashi ka lindur në Libi nga prindër me origjinë nga Kosova, ndërsa karrierën e ka ndërtuar në SHBA. Performanca e tij këtë vit në festivalin “Sunny Hill”, u mirëprit jashtëzakonisht mirë.

 Ndërsa vallëzimi i tij bashkë me Dua ime këngën shqipe “Shota” u bë hit në rrjetet sociale. /MekuliPress/ Nëse e keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj!

Lexo po ashtu:  Bebe Rexha niset drejt Shqipërisë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!