100 vjetori i ndarjes nga jeta i patriotit Ismail Qemali (1844-1919), kryefirmëtar i Pavarësisë, ndër kontribuesit më të mëdhenj në formimin e shtetit shqiptar.
© Muzeu Marubi, Kel Marubi (riprodhim), Funerali i Ismail Qemalit, 1919.
 /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Konflikti serbo-shqiptar - Deklarata e Fan Nolit, delegat i parë i Shqipërisë në Lidhjen e Kombeve
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!