Qeveria Kurti në listën e ‘fshesës’ së vet të shkarkimeve ka futur edhe shefin e Departamentit të Hetimeve në Policinë e Kosovës, Riza Shillovën.

Mësohet se Shillova tashmë është liruar nga detyra që ushtronte tash e sa kohë.

Qeveria Kurti përveç shkarkimeve nëpër borde publike, para dy ditësh i shkarkoi edhe 12 ambasadorë nëpër vende të ndryshme të botës.

Ju pëlqen!

Ata u shkarkuan me arsyetimin se po shkojnë drejt një reforme e të cilën do ta vazhdojnë tutje.

Lexo po ashtu:  Ish-ambasadori Spahiu: Rinumërimi i të gjithë të këqijave që ka bërë Serbia është një e drejtë e jona - Paraqitja e Gërvallës ishte dinjitoze, s’duhet të jemi të padrejtë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!