Pasurimi i ushqimit me mjedra nënkupton përfitim të dobive të ndryshme shëndetësore.

Konsumimi i rregullt i frutit zvogëlon minimizon aktivitetin e radikaleve të lira, duke mbrojtur kështu konsumuesit e tyre nga kanceri.

Poashtu, në sajë të ngrënies së rregullt të tyre, ju mund të përmirësoni sistemin e tretjes dhe atë kardiovaskular.

Ju pëlqen!

Fito-ushqyesit që gjenden në mjedër pengojnë përhapjen e qelizave të kancerit, duke i nxitur të vetë-shkatërrohen ato.

Ndër të tjera, pasurimi i dietës me mjedra redukton rrezikun më të vogël për shtimin e peshës.

Mjedra është e pasur me fibra, thartirë folike, vitamina K, E5, mangan, magnez, bakër, kalium dhe thartira yndyrore omega 3.

Lexo po ashtu:  Kujdes nga ushqimet e skuqura, shkak për shfaqjen e shumë sëmundjeve
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!