Mësohet se është policia ka arrestuar autorin e sulmit, i cili është një 35 vjeçar me precedentë të mëparshëm penalë.

Sipas të dhënave paraparake nga burime policore mësohet se viktimat dhe autori jetonin pranë njëri tjetrit dhe se ngjarja nuk ka lidhje me terrorizmin.

Ndërkohë që forca të shumta kanë rrethuar zonën dhe po punojnë për zbardhjen e arsyeve të vrasjes.

Ju pëlqen!

Kujtojmë se para pak javësh një ekstremist islamik vrau 3 persona në një kishë në Nice, ndërsa një muaj më parë ndodhi vrasja makabër e mësuesit Samuel Paty, me prerje koke jashtë shkollës së tij në veriperëndim të Parisit.

Lexo po ashtu:  Rrjeti i Grave të Kosovës kërkon që "gazetari" Arben Ahmeti të mos shfaqet në TV, pasi u arrestua për dhunë ndaj gruas
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!