Këto pamje magjike vijnë nga Parku Kombëtar Divjakë-Karavasta, nga objektivi i fotografit Hektor Pustina.

Përveç natyrës, parku kombëtar u ofron qytetarëve edhe “shoqërinë” e specieve të rralla dhe të veçanta që ndodhen në këtë park si pelikani kaçurrel, apo edhe gjitari globalisht i kërcënuar – lundërza (Lutra lutra), çakalli, dhelpra, baldosa, dallëndyshja e detit, por edhe disa lloje të rralla pishash.

Në parkun kombëtar Divjakë-Karavasta gjenden edhe delta lumenjsh, laguna, duna ranore dhe bimësi e rrallë, çka e bën këtë park një ndër më të rëndësishmit në Mesdhe.

Ju pëlqen!

Parku Kombëtar Divjakë-Karavasta, vazhdon të jetë një nga destinacionet e preferuara të turistëve vendas dhe të huaj.

Lexo po ashtu:  Mbretëresha reagon pas largimit të Meghan
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!