Ismet Petku është 70 vjeç, por shembulli dhe energjia e tij janë inkurajuese. Petku është me profesion avokat dhe ka lindur në Tiranë, por ka 12 vite që merret me pemëtari.

Ai ka mbjellë 100 dynym tokë me pemë, 40 dynim arra, 15 dynim kumbull, ftonj mollë. Ai gjithashtu ka mbjellë dardha, qershi, gështenja, hurma, ftonj etj.

Inkurajues rasti i tij. Shihni foton për të lexuar edhe një mesazh frymëzues.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!