Një mësuese në Spanjë, Verónica Duque, ka menduar ta ilustrojë anatominë njerëzore përmes një kostumi të veshur në trup, me organet ilustruese që përkojnë me pjesët reale të tyre në trup.

Një gjetje koj që e shndërron mësimin në ekzibicionizëm të pastër dhe një zgjedhje joshumë konvencionale, megjithë fuqinë shpërthyese pedagogjike.

Lexo po ashtu:  "Jam bir i mjerimit, i lanun rrug’ve, shok lypsash, bredhsash e i njerëzve n’mjerim.", Poezia prekëse e bardit shqiptar, Esad Mekuli
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!