Këto janë 5 vendet më të mrekullueshme në botë

Toka është një vend i mrekullueshëm në shumë raste ka disa vende që janë aq të jashtëzakonshme sa ne nuk do të mund të imagjinonim se ekzistonin.

Vendet më të bukura në botë, duke përfshirë shpellat akullnajore, liqenet alpine, ishujt e pabanuar, lagunat blu, shkretëtirat ranore, kanionet e thella dhe plazhet parajsore.

Ju pëlqen!

Vende të bukura me, peizazhe të pabesueshme dhe spektakle natyrore të Tokës të cilat duhet të shikohen të paktën një herë në jetë.

Nga Azia në Amerikë, nga Italia në Australi, kemi zgjedhur 5 vendet më të bukura në botë. Ose të paktën, 22 nga vendet më spektakolare në botë që ne ju rekomandojmë të shihni sa më shpejt të jetë e mundur.

Planeti ynë është plot mrekulli të vogla dhe të mëdha, vende të bukura që udhëtarët nuk mund të dështojnë të shohin: lojëra elektronike me format më absurde, nxitëset e shkëmbinjve që prekin qiellin, spas me “njëmijë e një netë”, formacione shkëmbore me ngjyra parqet detare Robinson Crusoe etj.

Të gjithë “fëmijët” e Nënës Natyrës që do të mahnisnin edhe udhëtarin më me përvojë.
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

1. Cala Luna, Itali

2. Kanioni Antelop, Shtetet e Bashkuara të Amerikës

3.Ura e Basteit, Gjermani

4.Pamukkale,Turqi

5. Parku Kombëtar i Plitvice, Croazia

/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!