Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Atalanta – Roma.

Roma udhëton në Bergamo për derbin e xhiros së 24-të në Serie A.

Atalanta do të jenë nikoqirët e kryeqytetasve, për të kontestuar tri pikët shumë të vlefshme për të dy skuadrat.

Ju pëlqen!

Kjo sfidë do të ketë rëndësi të madhe për një vend që dërgon në Ligën e Kampionëve, pasi distanca mes dy skuadrave është vetëm tri pikët.

Më poshtë lajmi.net ua përcjell formacionet zyrtare për ndeshjen që luhet me fillim nga ora 20:45.

Atalanta: Gollini; Toloi, Palomino, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; Gomez; Ilicic, Duvan Zapata

Atalanta rezervistët: Rossi, Sportiello, Caldara, Tameze, Czyborra, Muriel, Malinovskyi, Castagne, Pasalic, Colley

Roma: Pau Lopez; Bruno Peres, Fazio, Smalling, Spinazzola; Mancini, Pellegrini; Perotti, Mkhitaryan, Kluivert; Dzeko

Roma rezervistët: Cardinali, Fuzato, Juan Jesus, Kolarov, Villar, Cetin, Under, Santon, Kalinic, Veretout, Perez, Ibanez

Lexo po ashtu:  “Juventus është skuadra më e fortë”: De Ligt beson në ëndërrën Champions
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!