Fondacioni i miliarderit Bill Gates premton se do të përqendrohet me të gjitha burimet e tij në luftimin e koronavirusit.

Sipas Financial Times, “nëse gjithçka shkon mirë, brenda një viti vaksina kundër koronavirusit do të ishte në prodhim të gjerë”.

Fondacioni i bamirësisë “Bill & Melinda Gates” deri tani ka dhuruar më shumë se 40 miliardë dollarë për situatën e pandemisë.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!