Florian Marku nuk ka kundërshtar, fiton dhe mbron titullin e kampionit, duke i marr ndeshjen me “knock out” britanikut.

Florian Marku ka arritur të mposhtë kundërshtarin e tij britanik, Chris Jenkins. Marku është futur në ring për të mbrojtur titullin e tij IBF International për kategorinë e peshave të lehta ndaj boksierit britanik.

Pas meçit, boksieri shqiptar u paraqit para mikrofonit të ‘Sky Sport’, ku falënderoi të gjithë shqiptarët në gjuhën shqipe, si dhe uroi festën e Ramazanit.

Ju pëlqen!

“Faleminderit të gjithë shqiptarëve kudo që jane, dua t’ua uroj myslimanëve Ramazanin, agjërim të lehtë. Kam respekt për Chris Jenkins. Jap zemrën kur futem në ring, jam duke mësuar.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.