Boksieri shqiptar, Florian Marku, ka fituar titullin ndërkombëtar IBF në peshat e mesme.

Marku boksoi 10 raunde me boksierin ukrainas, Maxim Prodan, teksa asnjëri nuk arriti të nokautonte tjetrin.

Kështu me vendim të ndarë, Florian Marku e fitoi këtë meç.

Ju pëlqen!

Dy gjyqtarë i dhanë pikët Markut, kurse njëri Prodanit.

Lexo po ashtu:  Mjeku gjerman rrëfen gjendjen shëndetësore të Schumacher... ja gjendja e tij
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!