Mbrojtësi i Romës, Alessandro Florenzi, ka njoftuar largimin e tij nga Valencia, duke falënderuar skuadrën spanjolle që e bën “të ndihet si në shtëpi”.

Florenzi i ishte bashkuar Valencian në huazim në afatin kalimtar të janarit, duke u paraqitur 12 herë për skuadrën nga Mestalla.

Sidoqoftë, 29 vjeçari sot ka zbuluar se nuk do të ketë transferim të përhershëm te Valencia.

Ju pëlqen!

Valencia ka përfunduar sezonin në La Liga ditën e diel, duke përfunduar në vendin e nëntë, pozitë kjo aspak e lakmueshme.

Florenzi, edhe pse është rikthyer te Roma, ai nuk ka drejt të paraqitet në ndeshjet e mbetura të sezonit në Serie A.

Lexo po ashtu:  Mavraj merr vendimin për të ardhmen
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!