Mbrëmë ka ndodhur një vrasje në fshatin Vitomiricë të Pejës, ku një person dyshohet se ka vrarë vajzën e fqinjët dhe më pas ka vrarë edhe veten.

Vëllai i 17 vjeçares ka rrëfyer për media se në mëngjesin e së shtunës ka marrë vesh që motra e tij nuk gjendet në shtëpi.

Ndërkaq, më vonë është lajmëruar nga familjarët e tij se është gjetur trupi i motrës së tij në shtëpinë e R.Berisha.

Ju pëlqen!

Ai ka folur edhe për marrëdhëniet që i kanë pasur me personin e dyshuar.

Ai ka thënë se kanë pasur raporte të mirë, po ashtu ai ka thënë se motra e tij është rritur në një mënyrë nga familja Berisha, është shoqëruar me ta vazhdimisht kur kanë ardhur në pushime nga Gjermania.

Lexo po ashtu:  Demokracia në rrezik/ Ja si vodhi votën PS: "Aty ku qytetari ka vendosur një “X” poshtë nr. 13 në fletën e votimit pranë emrit tim, te i njëjti fletëvotim kanë vendosur edhe një “X” tjetër te një prej kandidatëve të PS, duke e shpallur të pavlefshme fletën e votimit"
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!