Kryeministri në detyrë Albin Kurti i cili është i ftuar në T7.

Kurti u pyetë për vdekjen e 26 vjeçarit I cili shprehu ngushëllimet duke thënë që nuk dëshiron të flas për këtë çështje tani pasiçë është i akuzuar nga prindi i të ndjehurit.

“Unë kam shprehur edhe keqardhjen edhe ngushëllimin për këtërast tragjik të vdekejs së 26 vjeçarit, Agron Musliu, i ardhur nga gjermani, minsitri ynë i punëve të jashtme është deklaruar për nëj lloj anashkalimi nga ana e MPJD-së. Por për shkak se u sulmova nga prindi i të ndjehurit unë nuk kam preferuar të flas për këtë temë, le të flasin organet të Prokuroris, le të mbizotëroj racionaliteti dhe qetësia, pastaj do të i kthehemi kësaj tem.

Ju pëlqen!

Më tej, Kurti u pyet se është akuzuar për vdekje, ai u përgjigjë.

“Më kanë akuzuar pas luftës mua gjithmonë, 20 herë jam futur në burg kështu që për këto akuza nuk janë diqka të re për mua”, u shpreh Kurti.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.