Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, ka folur për median, duke treguar se ai tashmë gjendet në objektin e komunës. Tutje, ai ka thënë se situata është “e qetë”.

“Jam brenda komunës në Zveçan, kam nisur punën si kryetar. Po, ka pasur disa incidente të vogla nga një grup i vogël i qytetarësh të pakanëqur”. Kështu thotë në një përgjigje, Kryetari i Zveçanit, Ilir Peci, pyetur rreth ngjarjeve të sotme të tensionuara dhe pas përplasjeve, ku pat një shpërbërje të protestuesve me gaz lotsjellës dhe ku u dogj një veturë e Policisë së Kosovës.

“Për momentin është gjithçka mirë. Tentimi i parë pat disa telashe të vogla. Por gjithçka është e mirë”.

Ju pëlqen!

Media e pyeti se a i hoqët flamujt serb, për çka Kryetari Peci u përgjigj pozitivisht.

“Nga objekti i komunës gjithçka është raportu për momentin”.

“Po në objekt janë policia e Kosovës, por jo në zyre”.

Lexo po ashtu:  Trump befason me fitore në disa shtete
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!