Shkelzen Gashi shkruan:

E dëgjova prezentimin gati një orësh të Kryeministrit të Kosovës në Karl-Renner-Institut në Vjenë. Pothuajse në fund të prezentimit u inkuadrua me një koment Hannes Swoboda, politikan socialdemokrat austriak, anëtar i Parlamentit Europian për gati dy dekada. Komenti i tij ishte i shkurtë: “We need more people like Albin Kurti in Europe” (Kemi nevojë për më shumë njerëz si Albin Kurti në Europë).

E di që nuk do ta thoshte, por po ta thoshte Swoboda këtë për kryeministrat e mëparshëm, do të na bombardonin mediat. E ka thënë për Albin Kurtin, prandaj mediat në Kosovë çele gur gojë
©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.