Flamuri i Kosovës është ngritur lart në qiell në qytetin e ShBA-ve, Çikago.

Diaspora Shqiptare në Illinois ka organizuar një ceremoni zyrtare ku e ka ngritur flamurin e Kosovës, transmeton Indeksonline.

Në këtë ceremoni, bashkangjitën të gjitha shoqatat dhe organizatat shqiptare që veprojnë atje.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!