Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, sikurse i rrefen Kurtit si mund të bëhet kryeministër! Ai ka thënë se emri i kryeministrit kalon nëpër zyre të LDK-së.

“Është e qartë është se emri i kryeministrit kalon nëpër zyre të LDK-së!”, shkruan Haziri.

Kryetari i Gjilanit, tutje ka thënë se asnjë parti s’mund ta formojë qeverinë e vetme.

Ju pëlqen!

“Tashmë dihet që asnjë parti s’mund ta formojë qeverinë e vetme sepse sistemi zgjedhor në Kosovë nuk e mundëson këtë. Ky vend ka nevojë për qeverisje të mirë si për ajër”.

Ky shkrim i Hazirit ka pasuar me reagime në facebook. Dhe ja, sa ulët e me cilin fjalorë i përgjigjet njeriu “goxha i madh” nga partia e dytë opozitare në Kosovë:

Lexo po ashtu:  “Si një popull i vogël si shqiptarët ka mujt me nxjerr kaq shumë rrugaça”
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!