Ky është fjalimi i guximshëm i shkrimtarit të madh Dritero Agolli i mbajtur në vitin 1991, përballë një turme të çmendur të komunistëve që donin ta kryqëzonin shkrimtarin e madh, vetëm pse mendonte ndryshe.

/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Emision dokumentar: Zoran Raskovic Serdar, duke folur për krimet e "Çakallëve" kundër shqiptarëve (Video)
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!