Barcelona e ka publikuar një video, në të cilën shfaqet transferimi më i ri i klubit, Miralem Pjanic.

Mesfushori boshnjak nënshkroi për katalunasit si pjesë e një marrëveshjeje shkëmbimi me Arthur Melon, me ç’rast ky i fundit kaloi te Juventusi.

Pasi ka shkruar një letër të gjatë për tifozët e Zonjë së Vjetër, 30-vjeçari është zotuar se do të japë gjithçka me fanellën e Blaugranëve.

Ju pëlqen!

Mesazhin për tifozët e Barcelonës, ai e ka dhënë në një xhirim të shkurtër të shpërndarë në faqet e klubit në rrjetet sociale.

“Jam shumë i lumtur. Do të jap gjithçka për këtë klub. Shihemi së shpejti. Forca Barca!”, janë fjalët e para të Pjanic si lojtar i klubit spanjoll.

Lexo po ashtu:  “AS” zbulon planin e Florentino Perezit për të kthyer Realin sërish në “Los Galacticos”!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!