Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, tha pas seancës së Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara se kishte një ndryshim të dukshëm në qëndrimin e bashkësisë ndërkombëtare ndaj problemit të Kosovës.

Ai ka deklaruar se nuk kishte thirrje që vendet ta njohin pavarësinë e Kosovës, gjë që, sipas tij, është e rrallë.

Daçiq tha në një prononcim për Tanjug, pas seancës së Këshillit të Sigurimit të KB-së për situatën në Kosovë, se kishte një ndryshim të dukshëm edhe në mënyrën se si dukeshin seancat disa vjet më parë, dhe si janë tani.

Lexo po ashtu:  Osmani i del krah Albin Kurtit: Nuk e sulmoi NATO’n
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!