Është zbuluar fituesja e Miss Universe 2019.

Steve Harvey kurorëzoi fituesen të dielën në Atlanta, Georgji, transmeton Klan Kosova, përcjell MekuliPress.

Fituesja e vitit të kaluar Catriona Gray, nga Filipinet ishte prezente për t’ia kaluar kurorën fitueses së ardhshme.

Ju pëlqen!

Eventi përfshiu performancë nga Ally Brooke.

Dhe fituesja e këtij viti është Zozibini Tunzi nga Afrika e Jugut.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.