Kroacia e pret sonte në Zagreb Francën, me synimin për të marrë një fitore revansh për atë humbjen në Botërorin e vitit 2018 në Rusi

Kroacia tani ka një ekip pak a shumë më ndryshe nga ajo finale, me përjashtim të Modric i cili sonte ka startuar si kapiten i Kombëtares.

Zlatko Dalic ka startuar nga minuta e parë me Petkovic në su lm, të cilit pritet që t’i ndihmojnë Perisic e Pasalic nga krahët, me sistemin 4-2-3-1.

Ju pëlqen!

Në anën tjetër, Didier Deschamps ka startuar me sistem 4-3-3 ku në su lm ka yjet Griezmann, Martial dhe Mbappe.

Lexo po ashtu:  PËRFAQËSUESJA E KOSOVËS: Ky do të jetë kapiteni i Kosovës për ndeshjen ndaj Malit të Zi
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!