“Rreth flamurit te perbashkuar…“, këto vargje kanë frymëzuar ndër vite shqiptarët.

Në videon e mëposhtme do shihni të kënduar me zë dhe figurë, në një filmim të rrallë që i takon vitit 1929 i Himnit Kombëtar.

Grupi i veshur me veshje popullore kombëtare, nga jugu në veri këndon Himnin Kombëtar me thjeshtësi e bukuri mahnitëse.

Ju pëlqen!

Lexo po ashtu:  HORA E ARBËRESHËVE, “Moj e bukura More”… sot e 532 vjet!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!