Filmi “Zgjoi”

Në karakterin e tij si film, ka një brendësi që prek realitetin i cili të prekë pa masë, nuk mund ta shikosh e t’u përmbahesh lotëve, madje të bën ta kujtosh se edhe lotët e atyre nënave e baballarëve për më të dashurit e tyre, ende nuk janë tharë, çdo ditë ai lot len një njollë mbi sofrën e bukës ku çorba përzihet me lotë, e i’a humb shijen e bukës, e i jep shije trishtimi e malli.

Driton Ismajli.

Lexo po ashtu:  Pse shkojnë njerëzit pas Berishës edhe pasi u shpall "non-grata"
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!