Mark Ruffalo ka bërë prova për ta siguruar një rol protagonist në versionin televiziv të filmit të regjisorit jugkorean Bong Joon-ho, “Parasite”, i cili e fitoi çmimin “Oscar” në kategorinë “Filmi më i mirë”.

Ylli i filmave “Avengers” ishte i pranishëm në publik të dielën mbrëma, dhe e shikoi se si regjisori i këtij filmi i rrëmbeu katër trofe të rëndësishme “Oscar”, në edicionin e 92-të të ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve akadamike. Dhe tashti, ai po konsiderohet si aktorë potencial për t’u angazhuar në serinë televizive të kanalit HBO, të adaptuar nga filmi i shumë shpërblyer nga Kore Jugore, transmeton Koha.net.

Sipas një burimi të panjohur, regjisori Bong po i bashkon forcat me regjisorin amerikan, Adam McKay, në realizimin e pesë ose gjashtë episodeve të serisë, dhe Ruffalo po konsiderohet favorit për ta luajtur njërin nga rolet protagonist në këtë projekt. Ndërkaq, detajet e sakta të personazhit që aktori mund ta luaj në seri, nuk janë zbuluar ende.

Ju pëlqen!

Regjisori Bong, i cili bëri histori me triumfin e tij në ceremoninë “Oscar” me ç’rast “Parasite” u bë filmi i parë në të cilin nuk flitet anglisht dhe që e fitoi çmimin akademik në kategorinë “Filmi më i mirë”, së fundmi kishte treguar se ka pasur shumë ide për ta realizuar një seri televizive të bazuar në këtë histori.

Lexo po ashtu:  Bebe Rexha tregon përshtypjet pas vizitës në Shqipëri

Xhirimet për serinë “Parasite” pritet të fillojnë në vitin 2021.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!