Mark Ruffalo ka bërë prova për ta siguruar një rol protagonist në versionin televiziv të filmit të regjisorit jugkorean Bong Joon-ho, “Parasite”, i cili e fitoi çmimin “Oscar” në kategorinë “Filmi më i mirë”.

Ylli i filmave “Avengers” ishte i pranishëm në publik të dielën mbrëma, dhe e shikoi se si regjisori i këtij filmi i rrëmbeu katër trofe të rëndësishme “Oscar”, në edicionin e 92-të të ceremonisë së ndarjes së shpërblimeve akadamike. Dhe tashti, ai po konsiderohet si aktorë potencial për t’u angazhuar në serinë televizive të kanalit HBO, të adaptuar nga filmi i shumë shpërblyer nga Kore Jugore, transmeton Koha.net.

Sipas një burimi të panjohur, regjisori Bong po i bashkon forcat me regjisorin amerikan, Adam McKay, në realizimin e pesë ose gjashtë episodeve të serisë, dhe Ruffalo po konsiderohet favorit për ta luajtur njërin nga rolet protagonist në këtë projekt. Ndërkaq, detajet e sakta të personazhit që aktori mund ta luaj në seri, nuk janë zbuluar ende.

Ju pëlqen!

Regjisori Bong, i cili bëri histori me triumfin e tij në ceremoninë “Oscar” me ç’rast “Parasite” u bë filmi i parë në të cilin nuk flitet anglisht dhe që e fitoi çmimin akademik në kategorinë “Filmi më i mirë”, së fundmi kishte treguar se ka pasur shumë ide për ta realizuar një seri televizive të bazuar në këtë histori.

Xhirimet për serinë “Parasite” pritet të fillojnë në vitin 2021.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!