Pas tragjedisë që ndodhi sot në Shqipëri ku nga një tërmet i fuqishëm në orët e hershme të mëngjesit të sotëm kanë mbetur 20 persona të vdekur dhe qindra të lënduar, kanë filluar edhe shpërndarjet e videove të ndryshme që japin udhëzime si të reagojmë gjatë tërmetit.

Një video me një film të animuar edukativ është edhe ky si vijon:

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!