Pas tragjedisë që ndodhi sot në Shqipëri ku nga një tërmet i fuqishëm në orët e hershme të mëngjesit të sotëm kanë mbetur 20 persona të vdekur dhe qindra të lënduar, kanë filluar edhe shpërndarjet e videove të ndryshme që japin udhëzime si të reagojmë gjatë tërmetit.

Një video me një film të animuar edukativ është edhe ky si vijon:

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!