Kritiku i filmit, Nicholas Barber, ka përgatitur listën e radhës për dhjetë filmat që ia vlejnë t’i shihni gjatë muajit dhjetor. Lista e tij është si më poshtë:

LITTLE WOMEN

Regjia: Greta Gerwig;
Skenari: Greta Gerwig, Louisa May Alcott;
Luajnë: Saoirse Ronan, Emma Watson, Timothée Chalamet…

Ju pëlqen!

BOMBSHELL

Regjia: Jay Roach;
Skenari: Charles Randolph;
Luajnë: Margot Robbie, Charlize Theron, Nicole Kidman…

SPIES IN DISGUISE

Regjia: Nick Bruno, Troy Quane
Zërat: Brad Copeland, Lloyd Taylor;
Luajnë: Karen Gillan, Will Smith, Tom Holland…

UNCUT GEMS

Regjia: Benny Safdie, Josh Safdie;
Skenari: Ronald Bronstein, Benny Safdie; Josh Safdie;
Luajnë: Adam Sandler, Julia Fox, Kevin Garnett…

A HIDDEN LIFE

Regjia: Terrence Malick;
Skenari: Terrence Malick;
Luajnë: Matthias Schoenaerts, Michael Nyqvist, Bruno Ganz…

STAR WARS: THE RISE OF SKYWALKER

Regjia: J.J. Abrams;
Skenari: Chris Terrio, J.J. Abrams…
Luajnë: Daisy Ridley, Adam Driver, Billie Lourd…

CATS

Regjia: Tom Hooper
Skenari: T.S. Eliot (bazuar në veprën e tij); Lee Hall…
Luajnë: Idris Elba, Taylor Swift, Ian McKellen…

1917

Regjia: Sam Mendes;
Skenari: Sam Mendes, Krysty Wilson-Cairns;
Luajnë: Andrew Scott, Benedict Cumberbatch, Richard Madden…

CITIZEN K

Regjia: Alex Gibney;
Skenari: Alex Gibney;
Shfaqen: Mikhail Khodorkovsky, Vladimir Putin, Leonid Nevzlin…

PORTRAIT OF A LADY ON FIRE

Regjia: Céline Sciamma;
Skenari: Céline Sciamma;
Luajnë: Noémie Merlant, Adèle Haenel, Luàna Bajrami…


MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!