Menjëherë pas përfundimit të luftës në Kosovë, forcat serbe u larguan nga Kosova.

Në një video të publikuar në Youtube, e cila është gjiruar në Kosovë nga mediat gjermane, shihen ushtarët serbë të cilët kokulur ishin larguar nga Kosova, në vitin 1999.

Ju pëlqen!

Dokumentari i mediumit gjerman “Spigel TV” është publikuar menjëherë pasluftës në Kosovë ne Gjermani, ku tash gjendet edhe në Youtube.

Ky medium ka gjiruar hyrjen në Kosovë të KFOR-it gjerman në Kosovë.

/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!