Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca ka nisur takimin me delegacionin austriak të kryesuar nga ministri për Evropë dhe Punë të Jashtme, Alexander Schallenberg.

Pas takimit në aeroportin “Adem Jashari”, dy diplomatët do të mbajnë konferencë për medie.

Ndërsa, në këtë takim është edhe ministri i Integrimeve Evropiane, Blerim Reka.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!