Lëvizja Vetëvendosja po prin bindshëm në numërimin fillestar të votave nga diaspora.

Partia e Albin Kurtit ka marrë 653 vota nga numërimi i paradites.

Partia Demokratike e Kosovës ka 351 vota dhe rënditet e dyta nga rezultatet e deritanishme.

Ju pëlqen!

LDK është e treta me 330 vota, AAK-PSD kanë 204 vota, ndërsa Nisma ka marrë 147 vota nga diaspora.

Rezultati është nga numërimi i 1708 votave të ardhura me postë nga diaspora.

Lexo po ashtu:  “Pesë filtrat” e masmedias. “Nëse sfidon pushtetin…”
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!