Firma gjermane për prodhimin e veturave, Volkswagen, ka filluar shitjet e para të modelit elektrik ID 3.

Nga 20 korriku, ju mund të porositni ID tuaj, transmeton Telegrafi. Dhe modelet e serive të para do të dorëzohen në tetor.

Që nga 20 korriku, ndërmarrja gjigante me seli në Gjermani do iu mundësojë konsumatorëve të saj porositjen e modelit elektrik, njësitë e së cilës priten të dorëzohen tek pronarët potencial në tetor të këtij viti.

Ju pëlqen!

Sipas të dhënave të mëparshme, një makinë e tillë për t’u porositur kushton 30 mijë euro.

Modelet e serive, të cilat do të dorëzohen nga tetori, nuk do të kenë gamën e plotë të funksioneve të softuerit.

Lexo po ashtu:  Çfarë i nxit shkrimtarët të shkruajnë?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!